Badanie krwi – jak się do niego przygotować?

Czy zawsze wynik, który odbieramy w laboratorium jest wiarygodny? Okazuje się, że nie i świetniej sprawdzić, co może mieć wpływ na rzetelne wykonanie badań. Okazuje się, że do poniektórych badań powinniśmy się przygotować, przy innych zaś zaleca się wiedzieć o tym, co wpływa na pomiary, ażeby uniknąć ich zafałszowania.

Warto przy tym wspomnieć, iż morfologia jest kardynalnym badaniem profilaktycznym, jakież praktycznie każdy z nas winien wykonywać co roku. Równocześnie badanie krwi wrocław musimy co jakiś czas oznaczać też poziom hormonów, enzymów oraz innych komponentów, jakież potrafią świadczyć o kondycji naszego organizmu. Tutaj nie ma reguły – o zakresie owych badań i ich częstotliwości informuje nas lekarz internista.

Jeśli ktokolwiek ma rodzinne skłonności do miażdżycy, powinien dużo częściej niżeli inni analizować poziom cholesterolu we krwi. Wskazania do wykonywania analiz potrafią również wynikać z trybu życia czy też obserwacji swojego ciała. I wcale nie trzeba wyczekiwać, aż lekarz zleci nam wykonanie testów - warto samemu zwrócić się do niego z prośbą o wystawienie skierowania. Jeżeli takowe uzyskamy, zaleca się przeczytać kilka wskazówek. Czy na pobranie krwi zazwyczaj należy wybrać się na czczo? To jest zależne od tego, na jakiego rodzaju badania mamy skierowanie.

Badania, jakie w zasadzie muszą być wykonane na czczo, lecz jeżeli ktoś musi, jest w stanie wcześniej skonsumować lekki posiłek to: morfologia, próby wątrobowe, oznaczenie poziomu kwasu moczowego plus elektrolitów. Jak przygotować się do takiego badania? Należy użytkować klasyczną dietę, spożyć lekki posiłek wieczorem, zwłaszcza w przypadku badań poziomu glukozy a także lipidogramu.

W owych przypadkach zaleca się jest powstrzymanie się od spożywania przez 14 godzin nim wykonamy badanie.

Dodano 2015-05-21
Kategoria: Zdrowie